NEOGAGE Carbon Footprint - Baner Webinarów

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy cykl webinarów poświęconych tematyce śladu węglowego, we współpracy z Fundacją Zrównoważonego Rozwoju.

W obliczu rosnącej troski o środowisko i zaostrzających się regulacji coraz więcej firm ma obowiązek dostosowania się do nowych wymogów dotyczących raportowania emisji śladu węglowego swojej organizacji, budynków, a także produkowanych wyrobów.

Podczas webinarów zostanie omówiona ogólna koncepcja śladu węglowego, przedstawimy techniki liczenia, a także zademonstrujemy główne funkcjonalności aplikacji NEOGAGE Carbon Footprint, które przyczyniają się do efektywnego obliczania i zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 6 czerwca o godz. 10:00. Udział jest bezpłatny, ale zachęcamy do wcześniejszej rejestracji z powodu ograniczonej liczby miejsc. Do zobaczenia!

Agenda

Część I: Ślad Węglowy Organizacji: teoria i praktyka

Teoria: Poznaj ogólną koncepcję śladu węglowego organizacji i techniki liczenia, włączając wskaźniki bazowe i zasady raportowania.

Praktyka: Prezentacja oprogramowania do liczenia śladu węglowego organizacji: konfiguracja systemu, wprowadzanie danych dotyczących emisji, korzystanie ze wskaźników emisji, standardy raportowania, statystyki emisji i wskaźniki intensywności.

Część II: Ślad Węglowy Produktu: teoria i praktyka

Teoria: Zrozumienie śladu węglowego produktu i metodologii LCA, porównanie praktyk w zakładzie produkcyjnym.

Praktyka: Prezentacja oprogramowania do liczenia śladu węglowego produktu: konfiguracja systemu, tworzenie szablonów LCA, przypisanie danych dotyczących emisji do odpowiednich etapów LCA, standardy raportowania i statystyki emisji.

Część III: Ślad Węglowy Budynków

Teoria: Zrozumienie śladu węglowego i w odniesieniu do LCA budynku (ślad węglowy wbudowany i fazy użytkowej)

Praktyka: Prezentacja oprogramowania do liczenia śladu węglowego budynku: konfiguracja systemu, tworzenie szablonów LCA dedykowanych dla budynków, przypisanie danych dotyczących emisji do odpowiednich etapów LCA, standardy raportowania i statystyki emisji.

Harmonogram

Część I: Ślad Węglowy Organizacji: teoria i praktyka

Część II: Ślad Węglowy Produktu: teoria i praktyka

Część III: Ślad Węglowy Budynków